Chlapacze ochraniają lakier progowy pojazdu przed uderzeniami piasku, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z wielką siłą w czasie jazdy.
W większej części wersji nowych samochodów dostępne są oryginalne chlapacze, które mogą być montowane na życzenie kupującego, czy też dokupione w przyszłości.

image - samochód

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Zdołamy wybierać spośród bogatej oferty zamienników i wariantów wielofunkcyjnych. Oryginalne chlapacze wykonane są z najlepszych jakościowo tworzyw i prezentują się bardzo porządnie, natomiast najtańsze zamienniki i zestawy uniwersalne to najczęściej towary niskiej jakości. Przednie chlapacze ograniczają obijanie progów, także drzwi przez piasek, również żwir. Pomniejsza się także tempo brudzenia bocznych części nadwozia.

Jeżeli możesz zdobyć inne informacje na opisywany temat, to wykorzystaj to oraz wejdź na umieszczony poniżej link i przeczytaj informacje (https://mastereducator.pl/szczecin/).

Tylne chlapacze z kolei hamują ilość wody, także błota, jakie podnoszone są przez koła, redukując zarazem brudzenie się tylnej części nadwozia. Ma to również spory wpływ na kierowców znajdujących się za nami, albowiem chlapacze wstrzymają część kamieni, które zdołałyby spod naszych kół znaleźć się na masce, bądź szybie samochodu jeżdżącego z tyłu.

Zamontowanie chlapaczy jest względnie prostą czynnością, jaka nie wymaga wyspecjalizowanej wiedzy, narzędzi, lub stanowiska warsztatowego. Przy montażu należy bardzo uważać, łatwo dopuścić do defektu powłoki, która zabezpiecza nasze podwozie przed rdzą.

Poniektóre modele aut nastręczają wiercenia w celu montaży chlapaczy, uszkadzamy tym samym zabezpieczenie przeciwrdzewne. Przed zakładaniem należałoby zapoznać się z instrukcją, która powinna być dołożona do zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*