Niemało kupowanych przez nas przedmiotów jest opakowana w jakąś foliową torebkę lub chociażby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się jednak jaki wpływ na przyrodę będą miały tego typu opakowania po pozbyciu się ich ani z czego w ogóle zostały one wykonane.
Najczęściej rzeczy o znaczniejszych wymiarach są opakowane w jakiś karton.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowana do jego budowy tektura falista może składać się z paru warstw kartonu, z których centralny jest celowo falisty . Dodaje to takiemu kartonowi bardziej znaczącą elastyczność i wytrzymałość na uszkodzenia.

Jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to obejrzyj także pozostałe równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej ważne dane.

Tego typu tektura falista służy przecież do przewiezienia towarów czasami na bardzo znaczne odległości. W przewożących je samolotach, okrętach czy ciężarówkach mogłoby dojść do różnorodnych wstrząsów oraz uszkodzeń. Tego typu tektura falista powinna być na to wszystko stosownie przygotowana. W odróżnieniu od opakowań z folii lub z tworzyw sztucznych, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku drgań lub wgnieceń. To niezwykle istotne, jeśli przewożony jest jakiś bardziej kruchy towar, np.

Opublikowane w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź tutaj, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

elektroniczny.

Wie o niniejszym znakomicie każdy producent opakowań tekturowych. Przeto także sporządził specjalny system, podług jakiego składa się kolejne warstwy kartonu w nawet przykładowo siedmiu płatach . Dzięki temu towary w nich przewożone z pewnością dojadą do adresata bez uszkodzeń. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych posiada w swojej palecie opakowania w różnorodnych wymiarach.

Są naturalnie niektóre standardy, lecz opakowania z tektury falistej mogą zostać także tworzone na jakieś konkretne zamówienie. Wielokrotnie bowiem taki producent opakowań tekturowych współpracuje z fabrykami pralek, lodówek czy telewizorów.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*