Gdy słyszysz coś o temperaturze najczęściej zbywasz to z obojętnością, kiedy akurat nie interesują cię prognozy pogody w czasie urlopu czy rodzinnego pikniku pod chmurką, zaplanowanego od kilku tygodni. Na co dzień, bowiem nie obserwujesz z pasją zewnętrznych zjawisk atmosferycznych, nie korzystasz z Internetu śledząc burzę, nie zapisujesz stanu rzek. Wyobraź sobie jednak, że istnieją takie osoby, co więcej, prowadzą własne badania w tym zakresie.

transport

Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
Miałem kolegę, który nieustannie wiercił się na lekcjach. Spoglądał w okno, a każda zmiana pogody wprawiała go w tajemniczą, dziwną zadumę. Czym brzydsza pogoda, tym większa zaduma wymieszana z satysfakcją, zaś, kiedy pogoda była idealna, słoneczna i niezmienna siedział niezadowolony, niczym słup soli, jakby pogrążony w dziwnym śnie. Nie miałem do końca pewności, co się z nim dzieje, dopiero, gdy zapytałem, odpowiedział mi z wyrzutem, że tegoroczny styczeń nie zapiszę się, jako najzimniejszy w historii…

Kilka lat później go spotkałem, po uprzejmej wymianie zdań zapytałem go o zawód, na co on odparł, że jeździ specjalistycznymi samochodami, po prostu transport w temperaturze kontrolowanej… Gdy to usłyszałem zrozumiałem, że znów temperatura powraca do naszej relacji, która zaginęła gdzieś po drodze.

transport

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Nawiązałem do tej sytuacji z przeszłości, na co on powiedział mi, że przecież zdawał nawet na studia meteorologiczne, lecz poległ na przedmiotach ścisłych. Jednakowoż chciał koniecznie się załapać do branży, gdzie temperatura jest także bardzo ważna. Może nie w tym sensie, co w instytucie meteorologicznym, ale jednak, jeśli nawali i dowiezie za późno, albo zepsuje się coś w tym specjalistycznym samochodzie, to wtedy jest kłopot. Gdy później rozmyślałem o tym wywnioskowałem, że jego historia uświadamia i dowodzi, że nawet, gdy nasze plany pójdą nie tak, jak powinno, to zawsze istnieje szansa, żeby ugrać coś jeszcze w każdej sytuacji. Jedni nazywają takie zachowanie „marnym pocieszeniem”, „zaklinaniem rzeczywistości”, drudzy będą podziwiać, że dziecięce marzenia, choć niezrealizowane, znalazły swoje spełnienie w nieco innym obszarze, to jednak ich namiastka pozostała nienaruszona – .

Jeżeli masz zamiar zgłębić taki temat bardziej i chcesz zbadać zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w ofercie (http://www.gaster-sol.pl/pl/magia-soli/ciastolina) postu, który przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*