Taki ciągnik jest to pojazd samochodowy transportowy, wykorzystywany jedynie do ciągnięcia innych pojazdów drogowych, takich jakie nie mają własnego napędu. Najczęściej ciągnie naczepy. Co trzeba wiedzieć o tym samochodzie?

Tir

Źródło: flickr.com
Elementem umożliwiającym podłączenie naczepy z ciągnikiem siodłowym jest siodło. Nie jest to sztywne połączenie, ale pozwala na skręcanie naczepy względem ciągnika. Siodło znajduje się nad tylną, jaka napędzana jest osią ciągnika. To powoduje, iż część ciężaru naczepy jest tak przeniesiona. Dzięki takiemu właśnie połączeniu ciągnika z naczepą, zespoły takie, mimo zdecydowanej długości pozwalają zachować dosyć niewielki promień skrętu.

Tutaj:

Ciągniki siodłowe są dosyć powszechnie wykorzystywane w transporcie, a to dlatego, iż posiadają sporo zalet w stosunku do normalnych ciężarówek.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na omawiany temat, kliknij na ten odsyłacz do www (http://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-pod-sprzet-budowlany), a znajdziesz tam dużo fascynujących danych.

Są w stanie przewozić bardziej znaczne obciążenia, dzięki sposobom rozłożenia ciężaru na większą ilość osi. Powodują mniej trudności podczas manewrowania niż samochody ciężarowe z przyczepą o identycznej długości.

Zestawy tego rodzaju są dość uniwersalne, ponieważ np. do jego ciągnika możemy przyłączać różnego rodzaju naczepy, które są przeznaczone do przewozu różnych ładunków. Jest to dosyć korzystne przede wszystkim z powodów ekonomicznych. Najlepiej to obrazuje taka sytuacja, że w razie pilnej potrzeby zamiast zakupu kolejnego auta z odpowiednim nadwoziem, trzeba po prostu zakupić naczepę.

Tymczasem zaczepienie a także odczepienie naczepy od ciągnika nie zabiera dużo czasu. Co więcej, części do przyczep są korzystniejsze cenowo niż części do aut ciężarowych, a ma to wielkie znaczenie wtedy, gdy coś się popsuje. Nie jesteśmy też zmuszeni, by kupować nowy ciągnik siodłowy, gdyż dostępne są używane ciągniki siodłowe . Jest faktycznie wiele takich ofert i co ważne prezentują bardzo dobrą jakość.

Takie ciągniki są bardzo solidne przez wiele lat, tak więc nie ma strachu, jak kupujemy używany model. Możemy być pewni, że zakup używanego ciągnika będzie lepsze niż inwestowanie w zaawansowaną flotę aut ciężarowych. Tak to pojmując trzeba to odpowiednio przemyśleć, żeby wybrać rozwiązanie jak najbardziej zasadne finansowo. Niedobra decyzja bowiem będzie nas kosztować zbyt wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*