Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarabiać rzeczywiście wiele. Ich przeciętna pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od których zależna jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie najbardziej korzystne finansowo – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę więcej niż 14000 zł netto w przypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista zarabia odmienne kwoty w przypadku formy współpracy, tzn. zarabia trochę mniej w przypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki odróżniają się od poziomu komplikacji. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tys.

Czy ten temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej oraz przeczytaj informacje, w które obfituje inny portal.

zł miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się powszechne przekonanie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*