Jak dużo należy zapłacić za niezłe etui na telefon i z czego przeważnie są produkowane?

Pokrowiec na komórkę jest najbardziej popularnym gadżetem, który stosują użytkownicy smartfonów. Można nie posiadać samochodowej ładowarki lub powerbanku, ale jeżeli telefon nie posiada dobrego etui, to trzeba się jak najszybciej w nie zaopatrzyć.

etui na telefon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Etui na telefon przeważnie służy do wyróżnienia się z tłumu i pokazania siebie. Wytwórcy projektują pokrowce na komórkę z najróżniejszymi wzoRAMi: sportowymi, przyjaznymi naturze oraz ideologicznymi. Zadaniem pokrowca jest ochrona naszego telefonu, który jest często warty jedną lub dwie miesięczne pensje. Etui na telefon ochrania smartfon przed uderzeniem, upadkiem oraz zarysowaniem. Niektóre modele pokrowców pełnią dodatkowo funkcję podstawki do smartfona, mini portfela albo lusterka. Wśród etui na telefon moglibyśmy wyróżnić nakładki na tył, które nakłada się na tylną obudowę. Najpopularniejsze etui jest wyprodukowane zazwyczaj z TPU albo silikonu. Czasami wytworzony jest z plastiku, aluminium czy poliwęglanu. Pokrowce z klapką otwieraną na bok, są to pokrowce portfelowe. Są one niezwykle funkcjonalne i chronią monitor przed zarysowaniem.
Gdy wybieramy etui na telefon, pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwracać uwagę jest materiał, z którego jest ono wyprodukowane. Powinniśmy również zwrócić uwagę na grubość etui. Te 2 cechy przekładają się na sztywność etui i na jego zalety ochronne. Najczęściej stosowany materiał do produkcji etui do telefonów to TPU. Jest to termoplastyczny poliuretan zatem elastyczne tworzywo sztuczne, które formowane jest pod wpływem temperatury. Z niego robi się większość nakładek na tył telefonu, a także wykonuje się niektóre elementy etui portfelowych. Ceny etui są bardzo różne. Najtańsze opakowanie dziś można by nabyć za 2-3 złote.

Jest to jednak etui wyprodukowane z najtańszych materiałów bez dodatkowych funkcjonalności. Nie ma również większych walorów ochronnych. Jeżeli zależy komuś naprawdę na ochronie telefonu, to powinien zainwestować w niezłe etui 50 lub (obsługa it firm warszawa) 80 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*