Wybór dobrej szkoły jazdy to dosyć problematyczne zadanie. Okazuje się więc, iż poziom szkolenia kursantów w naszym kraju nie jest za bardzo wysoki, niektóre natomiast dane dotyczące sposobu szkolenia i wiedzy kursantów są w sumie zatrważające. To niestety widoczne jest następnie w statystykach policyjnych.

Za pierwszym razem egzamin zdaje bardzo często 30 procent kursantów, więc aż siedemdziesiąt procent kursantów będzie próbowało zdać jeszcze co najmniej raz. Jak jednak pokazuje życie, niektórzy muszą podchodzić do egzaminu parokrotnie, a to sprawia, iż koszty są większe, do tego pamiętajmy, że to strata czasu i zdenerwowanie. Tymczasem nauka jazdy może zakończyć się sukcesem, ale wiele zależy od tego, jakiego typu szkołę wybierzemy.

[I

kierownica, prowadzenie samochodu

Źródło: pixabay.com

W naszym kraju działa około 6600 szkół jazdy. Jak wynika z różnorodnych badań najbardziej poszukiwani są nauczyciele, których szkoła jazdy ma dobre opinie, bo to znaczy, że uczniowie tego rodzaju szkoły zaliczają egzamin. Może nie wszyscy od razu, ale szybciej niż pozostali. Inne istotne parametry to zlokalizowanie szkoły, korzystne ceny, wolne terminy, ale i samochody, którą są dostępne. Przed wybraniem szkoły koniecznie musimy sprawdzić, czy szkoła lub instruktor posiadają uprawnienia do prowadzenia nauki jazdy. Łatwo to sprawdzić, ponieważ ewidencja ma miejsce w stosownym urzędzie patentowym lub miejskim. Przed rozpoczęciem kursu koniecznie trzeba sprawdzić regulamin danej placówki, aby uniknąć kosztów takich jak obowiązkowe dokupienie kilku godzin jazdy czy coś tego rodzaju.

Niezbędne również, ażeby w regulaminie miał miejsce zapis o zaplanowaniu wewnętrznego egzaminu, a jeszcze bardziej istotne jest to, czy taki egzamin jest bezpłatny. Musimy także sprawdzić, jak i przez jaką osobą prowadzone są zajęcia teoretyczne. Czasami takie zajęcia są prowadzone przez osoby bez predyspozycji pedagogicznych, więc są monotonne oraz nudne, ciężko podczas nich się czegoś nauczyć. Jednocześnie najlepiej pamiętać, iż szkolenie z pierwszej pomocy musi być przeprowadzone “na żywo”, gdyż w takiej sytuacji możemy praktycznie dowiedzieć się, jak ratować ludzi. Niektóre ze szkół idą na skróty i robią tego rodzaju szkolenia diagnosta samochodowy kurs puszczając film z płyty, to mało profesjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*