Przy trudnych warunkach pogodowych czy na gwałtownych zakrętach najważniejsza dla pojazdu jest przyczepność. Jest parę czynników, które wpływają na ten parametr jazdy. Aspekt, na który kierowcy nie mogą wpłynąć to stan nawierzchni. O resztę jednak prościej zadbać – prawidłowa geometria kół, dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz w pierwszej kolejności – dobrej jakości opony do samochodu.

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com
Opony stanowią przekładnię między silnikiem pojazdu a nawierzchnią, dlatego wywierane są na nie ogromne siły, które opony (najlepsze opony terenowe) powinny znieść. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że żadne auto nie osiągnie maksymalnego poziomu własnych osiągów na zużytym komplecie opon – z tego powodu należy inwestować w dobre ogumienie.

opony zimowe

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com

Na jeden sezon czy na kilka?

Sporą liczbę kierowców trapi pytanie, czy lepiej kupić dwa zestawy opon: na lato i na zimę, czy jeden komplet na cały rok. Znacznie bezpieczną opcją jest zakup opon sezonowych, które w większym stopniu są przygotowane do warunków występujących w określonej porze roku i gwarantują dzięki temu lepszą przyczepność. Najlepiej kupować firmowe opony, pirelli jest jednym z najbardziej znanych wytwórców ogumienia, opony tego producenta są polecane kierowcom na całym świecie przez duże grono specjalistów. Na terenie kraju także wytwarzane są dobrej jakości opony, na naszym rynku istnieje paru polecanych producentów. Jednym z nich jest firma Kormoran, której produkty można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „opony kormoran”.

Dodatkowe elementy do opon

Powinno się być przygotowanym na różne ekstremalne przypadki, w bagażniku każdego właściciela samochodu, również posiadającego firmowe ogumienie na zimę, powinny znaleźć się łańcuchy na opony. Łańcuchy zapewniają przyczepność w ekstremalnych warunkach, przykładowo na oblodzonej nawierzchni. Kierowcy, którzy lubią, by ich samochód lśnił mogą zainteresować się tzw. dressingami do ogumienia, czyli.

Żeby zgłębić informacje na omawiany temat, to najpierw poznaj pozostałe dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w witrynie.

różnego rodzaju chemicznymi substancjami czyszczącymi oraz pielęgnującymi ogumienie. Efektownie wyglądającym gadżetem, pożądanym przez każdego kierowcę są również felgi stalowe (patrz) czy aluminiowe (tutaj). Oprócz tego, że są eleganckim dodatkiem, pełnią funkcję ochronną dużo lepiej, niż plastikowe kołpaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*