Prawdopodobnie każdy człowiek posiada wśród swoich kolegów kogoś, kogo określa się mianem złota rączka. Taki mechanik potrafi zreperować niemalże wszystko przy pomocy typowych narzędzi.

kupić

Autor: ///amy///
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich jest znana od lat lutownica, która służy do łączenia różnych metalowych części, które jednak nie są narażane na znaczne obciążenia. Jest ona wykorzystywana do robót dekarskich oraz przy naprawie sprzętów elektrycznych czy w modelarstwie.

Jeśli masz zamiar poczytać więcej na ten temat, to wejdź na naszą nową witrynę i dowiedz się tutaj (https://savaauto.eu/pl/serwis/oferta/diagnostyka-komputerowa-pojazdu) czegoś nowego o tym wpisie.

Przy jej pomocy można także tworzyć dekoracyjne wzorki na powierzchni drewna. Lutownica zwieńczona jest tzw. grotem, czyli zamienną metalową końcówką. Im są one cieńsze, tym bardziej precyzyjne czynności można wykonywać. Są groty proste oraz zakrzywione, przy czym wykorzystuje się je do prac o różnych charakterach.

Jeżeli opublikowana tu analiza jest dla Ciebie przekonująca, to poznaj ponadto inne wypowiedzi na temat (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html), który był podniesiony w tym poście.

Lutownica funkcjonuje na zasadzie ogrzania spoiwa łączącego lutowane części. Najczęściej jest to stop cyny i odmiennego metalu. Do lutowania elementów elektronicznych powinno się wykorzystywać stopu o 40 procentowej zawartości cyny, natomiast do lutowania elementów wykonanych z blachy ocynkowanej – stopu o 60 % zawartości cyny. W tym wypadku można lutować np. rynny albo dachy.

Aby czynność lutowania przebiegała bez problemów, używa się poza tym kalafonię albo pastę do lutowania. Składniki te ułatwiają złączenie lutowanych części. Bardzo popularne są urządzenia, jakie rozgrzewają się stosunkowo długi czas (ok. kilka minut). Posiadają one moc ok. 30-70W. Urządzenia szybko się rozgrzewające, czyli lutownice transformatorowe, nagrzewają się w trakcie zaledwie kilku sekund.

Redukuje to niebezpieczeństwo przegrzania elementu łączonego. Tego typu przyrządy posiadają około 100W mocy. Należy mieć w pamięci, że do lutowania elementów elektronicznych, powinno się posługiwać urządzeniem o relatywnie niewielkiej mocy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*