Mnóstwo osób, które posiadają swoje samochody, chciałoby sprawić, aby w jakiś sposób wyróżniały się one z tłumu takich samych pojazdów. Najłatwiejszą drogą do tego, żeby pojazd otrzymał indywidualny wygląd, jest skupienie się na możliwościach, które daje tuning.

Nawet niewielkim kosztem można sprawić, że nasze auto (myjnia – polerowanie lakieru bydgoszcz) nabierze zupełnie innego wyglądu zewnętrznego. Nieco wyższym kosztem, (który na dodatek wymaga

Sportowe auto

Autor: Ben
Źródło: http://www.flickr.com

wsparcia dobrego fachowca) będzie tuning mechaniczny, który pozwoli na wzmocnienie silnika i wyższą prędkość jazdy. Poza standardowym tuningiem coraz więcej ludzi decyduje się na zabieg nazywany ecotuningiem – dzięki temu rozwiązaniu można (nie zmieniając mocy silnika) zmniejszyć spalanie auta.

Ecotuning jest ciekawym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy jeżdżą często szczególnie po mieście (nie trzeba przypominać, że to właśnie jazda w przepełnionych centrach, kiedy non stop gazujemy i zwalniamy, jest powodem największego spalania) oraz pokonują długie trasy. Najistotniejsza modyfikacja, umożliwiająca mniejsze zużycie paliwa, polega na ingerencji w oprogramowanie, dzięki której zostaje zmieniona charakterystyka

Auto z otwarta maską

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

silnika a także zmniejszone spalanie. Trzeba podkreślić, że błędne są jakiekolwiek obawy o to, że takowa zmiana może zmniejszyć moc silnika zwiększenie mocy silnika wrocław – dzięki modyfikacji zwiększa się jego elastyczność w najczęściej wykorzystywanym zakresie obrotów. W rzeczywistości dzięki ecotuningowi nie zmniejsza się sama moc silnika, ale wzrasta jego moment obrotowy, co powoduje nie tylko niższe spalanie, ale również szybsze przyśpieszanie samochodu przy mniejszych prędkościach. Poza tym zmienia się także zestrojenie mieszanki paliwa, co wydatnie zmniejsza apetyt silnika na paliwo. Zanim zdecydujemy się na ecotuning, warto poświęcić odrobinę czasu na znalezienie profesjonalnego i sprawdzonego warsztatu, który deklarowane zmiany będzie potrafił wprowadzić w życie. Warto postawić na taki zakład, który przeprowadzi pomiary mocy oraz spalania przed i po modyfikacji. Sprawdź też peugeot 508 chip.

Ecotuning to jedno z tych rozwiązań, które przekłada się na realne oszczędności. Sam koszt usługi nie jest straszny, a pożytki, które otrzymujemy (lepsze przyśpieszenie od niskich obrotów oraz o wiele mniejsze spalanie) szybko zrównoważą koszt inwestycji. Więcej na .

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*