Każdy komputer potrzebuje legalnego oprogramowania — w szczególności takie, które są kupowane do pracy

W naszym kraju obowiązuje taką ustawę, że każdy laptop, który jest wykorzystywany w firmach, powinien posiadać legalny program.
Zapewne wszyscy pamiętamy skandal oraz ośmieszenia, na które wystawiona była policja, kiedy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród rodaków, a sami nie świecili zbytnio przykładem. Obecnie takie działania są już raczej rzadkie. Wszystkie spółki są świadome tego, że komputery, które znajdują się w obiekcie oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To szalenie ważne. Trzeba trzymać na to fakturę i w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku.

O sprawach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się można z internetu. Wówczas wystarczy zobaczyć artykuł o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Jeśli bierzemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście trzeba zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by przeprowadzić przeszkolenie z tego systemu. Będzie to na pewno bardzo przydatne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest obecnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy otrzymać też gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*