Czy jesteśmy spokojni o własne pieniądze?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że dużo więcej transakcji finansowych jest wykonywanych poza bankami. Powoduje to, że zjawia się wiele sposobności do tego, żeby nasze fundusze były pozyskane przez kogoś do tego nie upoważnionego. Na szczęście o tych zagrożeniach bardzo dokładnie wiedzą banki, a co się z tym wiąże, dokładane są tam wszelkie siły, aby unikać tego rodzaju sytuacji i aby zapewnić ostateczne bezpieczeństwo wszystkich płatności, które okazują się być przez nas robione.

Kontrola dostępu dzieje się na wielu poziomach

Coraz częściej przelewy wykonywane są przez połączenia online, co spowoduje, że powinny być dobrze chronione. Stąd właśnie kontrola dostępu (zob. czyli konieczność wprowadzania numeru indywidualnego, a też odpowiedniego hasła. Czasami ustalamy je samodzielnie, a czasem będzie ono wysyłane za pomocą odpowiedniego tokena. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że przy samodzielnym przelewie uzyskujemy smsem kod, który trzeba wpisać w celu weryfikacji, a to wszystko po to, żeby nikt nie mógł wysłać pieniędzy bez naszej wiedzy, nawet jeżeli pozna nasze hasło i numer indywidualny.

wejście

Autor: Ewan Munro
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez banki okazują się być karty zbliżeniowe, które pozwolą na płacenie za zakupy bez konieczności wprowadzania kodu pin, sprawdź też tutaj.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, więc z pewnością szczegóły tu kierownica do hulajnogi wyczynowej umieszczone też Cię zaciekawią.

Takie opłaty są szybsze oraz zajmują mniej czasu, przez co wypychają nawet płatności gotówką, gdyż samo poszukiwanie pieniędzy w portfelu również bierze sporo czasu.Zjawiają się kolejne sposoby ochrony

Gdy chcemy stać się spokojni o własne pieniądze, to musimy dokładnie poznać te różne blokady. Poza tym powinniśmy zaznaczyć, że okazują się być one co jakiś czas zmieniane oraz unowocześniane, tak aby być wciąż o krok przed hakerami, którzy chcą je złamać. Na szczęście te zabezpieczenia będą znacznie bardziej rozbudowywane.

Może Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*