Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki jest obecnie transport. W chwili przystąpienia do Unii Europejskiej sektor transportowy zyskał na znaczeniu, szczególnie że Polska znajduje się w centrum szlaków handlowych z zachodu na wschód. Biznesmen stoi nieraz przed dylematem – opierać się całkowicie na własnej flocie czy też korzystać też z innych form wsparcia biznesu?

tir

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Opcji jest wiele, zacząwszy od wejścia z kimś w spółkę, przez leasing lub profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych – . To ostatnie wyjście jest idealnym rozwiązaniem dla działalności w początkowej fazie rozwoju, bądź kiedy działalność nie jest już zupełnie nowa na rynku jednakże nie ma jeszcze tak umocnionej pozycji by powiększać swój stan posiadania. W takich przypadkach profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych dla jest doskonałym wyjściem.
Atutem takowej decyzji jest fakt, że wszelakie sprawy związane z ubezpieczeniem załatwiane są przez firmę dzierżawiącą, przedsiębiorca nie poniesie żadnych ponadplanowych wydatków i nie marnuje czasu na wyszukiwanie właściwej firmy zajmującej się ubezpieczeniem (zobacz więcej w temacie: wynajmowanie naczep ciężarowych). Na ogół też jednostki oferujące profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych mogą wynegocjować korzystniejsze warunki ubezpieczenia, co jest także pozytywne dla firmy zainteresowanej dzierżawą. Ubezpieczenie jest niezbędne, a zawsze lepiej płacić mniej.polecane bus do niemiec bus do niemiec

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ale nie tylko dla młodych przedsiębiorstw profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych bywa kornaczep – idź tutaj -. Przez swą elastyczność takowe wyjście sprawdza się także wtedy, gdy jednorazowo mamy do wykonania jakieś nietypowe zlecenie, do wykonania którego nieopłacalne będzie inwestowanie w kosztowny sprzęt który wykorzystywany byłby sporadycznie.

W ten sposób możemy zwiększyć swą elastyczność bez narażania firmy na stratę płynności, i nadto zapracujemy sobie na opinię firmy która sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Przysporzy nam to nowych kontrahentów równocześnie nie obciążając nas zbytnio finansowo. Ponadto zdarza się, że firma wynajmującą przy dłuższym okresie trwania układu może zaproponować np. co dwa lata wymianę pojazdu na nowy, co w określonych warunkach może być korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*