Tak technologie rolnicze jak i przemysłowe rozwijają się dość dynamicznie w wyniku dużego zapotrzebowania na coraz bardziej wymagający sprzęt. W rolnictwie i w przemyśle pokazują się coraz bardziej specjalistyczne maszyny, które wymagają dopasowanych do odmiennych zastosowań podzespołów. Jedną z głównych rzeczy, na jakie zwraca się uwagę w maszynach rolniczych i przemysłowych są opony.

Tak opony rolnicze jak i opony przemysłowe mają za zadanie zagwarantować odpowiednie tempo i precyzję pracy urządzeń. Z tego względu producenci konkurują w opracowywaniu nowoczesnych technologii odpowiednich do bardzo zaawansowanego sprzętu specjalistycznego.

John Deere

Autor: United Soybean Board
Źródło: http://www.flickr.com

Opony w pojazdach rolniczych zaprojektowane do upraw międzyrzędowych są nieco inaczej zaprojektowane aniżeli te nadające się do orki, czy do przewożenia ciężarów. Tak więc rolnicy mogą wybrać opony rolnicze o odpowiednio wąskich przekrojach, które zabezpieczą możliwie jak najmniejsze straty w uprawach, zaś do orki posłużą nieco szersze opony. A już do transportu należy użyć opon szerokich. Rozmaite zastosowania narażają sprzęt na inne uszkodzenia techniczne. Toteż opony rolnicze muszą być zróżnicowane z uwagi na to na to, czy są asygnowane do pojazdów słabszych, mocniejszych, czy też do urządzeń ze zróżnicowanym napędem.

Ogumienie do samochodów przemysłowych zależnie od zastosowania rozróżnia się w głównej mierze na terenowe, szosowe, uniwersalne oraz te używane w czasie zimy. Opony takie muszą zapewnić stabilność maszyny a także wystarczającą przyczepność do podłoża.

ciężarówka na drodze

Autor: The Victorian Greens
Źródło: http://www.flickr.com

Opony przemysłowe muszą także mieć ogromną wytrzymałość na obciążenia, które wynikają z rozmiarów maszyn. Prócz uwarunkowań technicznych opony przemysłowe mają za zadanie zapewnić optymalne bezpieczeństwo tych, którzy nimi kierują. Wszystkie to powoduje, iż najnowsze technologie używane do produkcji urządzeń przemysłowych muszą być bardzo różnorodne i zaawansowane.

Wszyscy zajmujące się obecnie zaopatrywaniem w ogumienie przemysłu i rolnictwa, zauważając okres ogromnego zainteresowania tym towarem, rozszerzają swoją ofertę. Wyposażając zainteresowanych w opony przemysłowe, czy też opony rolnicze proponują również usługi związane z ich serwisem i utylizacją zużytych opon. W punktach sprzedaży tradycyjnej i internetowej można kupić opony zarówno nowe, jak i używane. Natomiast różnorodność producentów mających w ofercie ogumienie daje szansę dużego wyboru wśród produktów. Na bieżąco też ulepszane są technologie wytwarzania opon, które zapewniają coraz lepszą ich jakość.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*