W dobie międzynarodowej wymiany handlowej w sumie nie będzie istotne, gdzie dokona się zakupu swoich towarów. Po całym świecie krążą w każdą stronę statki, jakimi można dostarczyć towar z każdego miejsca, o ile rzecz jasna będzie się to opłacało. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, z których kupuje się najróżniejsze towary, są Chiny, uznawane przez niejednego za światową fabrykę rozmaitych dóbr. Faktycznie w ostatnim czasie kraj ten bardzo mocno pracował na taką opinię.

chiny

Źródło: pixabay.com

Niewysokie koszty pracowników, coraz wyższa jakość oraz wygodny transport sprawiły, że w Chinach zakupy robi połowa świata. Oprócz tego, coraz większa liczba dużych i małych firm przenosi produkcję do Azji, jest to dla nich znacznie bardziej opłacalne niż utrzymywanie jej u siebie w kraju. W praktyce towary sprowadzać może z tego kraju każdy, kto tylko będzie chciał i ma na to możliwość. Aktualnie dzięki wykorzystaniu internetu i zaawansowanym platformom nie trzeba nawet się wybierać do chińskich firm, wszystko można załatwić elektronicznie. Planując import towarów z Chin do Polski trzeba pamiętać o tym, że cena kupna partii towaru to jedynie część koniecznych wydatków, jakie będą do poniesienia w całym zakupie. Mając na uwadze sporą odległość duże znaczenie na całkowicie koszty mieć również będzie wysyłka z chin (sprawdź na stronie), a także wszelakie podatki i cła, jakie trzeba będzie zapłacić już u nas w kraju. Najwięcej towarów jest sprowadzanych kontenerami drogą morską.

przesyłki

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie port w Gdańsku może obsługiwać bezpośrednie trasy z większością portów w Azji, a kontenery, które do niego dopłynęły są później transportowane do odbiorców. Może się to odbywać albo kolejnymi statkami, lub też pociągami i ciężarówkami. Przy składaniu zamówienia należy pamiętać, że transport z chin do Polski chwilę musi potrwać, kontenerowce pływają z pewną prędkością i nic się tu już nie przyspieszy – czytaj więcej. Jeśli komuś zależeć będzie na czasie, a zamówienie nie będzie duże, to wyjściem będzie także transport (przyczepy dwuosiowe) drogą lotniczą, choć w tym przypadku liczyć się jednak trzeba z wyższymi kosztami.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*