Organizując większą sportową lub kulturalną imprezę albo na przykład koncert bardzo często zaczyna się sięgać po nowoczesną technikę, zarówno jeśli chodzi o nagłośnienie, ale też o prezentowanie obrazu. Niebagatelną rolę od niedawna zaczęły odgrywać ekrany led, mające tak dużo zalet, że stosowane są obecnie w bardzo dużej liczbie obszarów naszego życia.

W czasie meczów lub koncertów ekrany LED z reguły są wysoko podwieszone, tak aby wszyscy obecni na widowni mogli je zobaczyć, a o tym, co zostanie na nich emitowane, decyduje operator. Bardzo często używa się je również w charakterze informacji drogowej i pasażerskiej, ale również jako dekoracja i oświetlenie.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Sposobów na użycie takich ekranów pojawia się coraz więcej, zwłaszcza że zaczynają one być coraz tańsze i łatwiejsze w instalacji i obsłudze. Dzięki swoim zaletom ekrany LED coraz częściej można spotkać w różnych obiektach sportowych i publicznych, choć większość osób kojarzyć je jednak będzie z ogromnym ekranem na koncercie albo meczu.

Ekran LED używa do swojej pracy różnokolorowe, mocno świecące diody. Pojedynczy punkt ekranu LED składa się z trzech barwnych diod, czyli niebieskiej, czerwonej i zielonej. Diody zmieniając natężenie świecenia stanowią z dalsza jeden świecący punkt, widoczny dla obserwatora, np. medas-media. Dzięki wykorzystaniu technologii LED ukazuje się jedna z głównych cech ekranów zrobionych w taki sposób.

Interesująca informacja? Jeżeli tak sądzisz, poza tym sprawdź ten odnośnik – znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która odnosi się rozpatrywanej tutaj tematyki.

Są one zupełnie odporne na zakłócenia które może spowodować słońce czy ciemność – bez względu na to, w jakich okolicznościach i kiedy pracują, to obraz bez przerwy jest czytelny i wyraźny. Kolejną ich zaletą jest duża odporność na warunki atmosferyczne, ekrany używane w zastosowaniach poza pomieszczeniami są zupełnie odporne na deszcz.

Ekrany LED mają konstrukcję modułową, przez co prosto można modyfikować ich rozmiary i układ (sprawdź na stronie). Przez to są one łatwe do transportu, co może mieć duże znaczenie przykładowo przy meczach czy jakiś innych dużych imprezach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*