Szybkie wykonanie budowlanych prac uzależnione jest od posiadania dobrych maszyn. Oczywiście można robić wszystko rękami przy pomocy łopat, ale czas robót byłby przeważnie zbyt długi, a jakość wykonania nie zawsze odpowiednia.

Dlatego też do wszelkich prac przy niwelacji terenu i pracach ziemnych wykorzystuje się profesjonalne sprzęty, które w rękach doświadczonych operatorów poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami. Przy dużych budowach przemysłowych, szczególnie przy różnych drogach i autostradach powszechnie wykorzystywane są spychacz. Są to urządzenia służące najczęściej do przesuwania i wyrównywania podłoża ziemnego, zaliczane są do grupy cięższych maszyn budowlanych. Typowy spychacz składa się z solidnej stalowej ramy, do niej na przodzie jest przymocowywany stalowy lemiesz. Przeciętny spychacz napędzany jest silnikiem wysokoprężnym i z reguły posiada gąsienice które świetnie radzą sobie w trudnym terenie.

koparka

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Przy małych budowach spychacze są rzadko wykorzystywane, przeważnie do wyrównania terenu przed dalszymi pracami. A do kolejnych prac stosowane jest inne urządzenie, czyli koparko ładowarka. Łączy ona dwie funkcjonalności, to znaczy umiejętność załadunku urobku na niedużą odległość i kopanie dołów i rowów. Z jednej strony maszyny zamontowana jest łyżka umieszczona na układzie siłowników, służąca do załadunku ziemi i gruzu, a w tylnej części pracuje łyżka koparki na długim, składanym ramieniu, umożliwiająca kopanie na odległość kilku metrów od miejsca postoju.

Dzięki tego typu wyposażeniu koparko ładowarki są bardzo uniwersalnymi urządzeniami, radzącymi sobie z większością typowych prac w budownictwie. Lecz przeważnie łyżka dużych koparek jest szeroka, a same maszyny są sporych rozmiarów, więc nie za każdym razem da się nimi wjechać w wąskie miejsca.

Gorąco zapraszamy do zgłębienia większej ilości tekstów na omawiany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw), na której umieszczone są uzupełniające teksty.

W takich przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzać się będzie niewielka minikoparka, idealna w ciasnych, wąskich i przy niedużych rowach. Jeżeli zaś należy coś wykonać na większych wysokościach, to w takiej sytuacji najbardziej odpowiednie mogą być ruchome, dostępne w wielu różnych wersjach i modelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*