W toku posiadania działalności gospodarczej, dość często wielu właścicieli musi stanąć przed koniecznością wynajęcia dużej powierzchni magazynowej. O czym w tej sytuacji powinien wiedzieć? Szukając przestrzeni magazynowej do wynajęcia trzeba brać pod uwagę te najważniejsze punkty lokalizacyjne, które będą odpowiednie dla naszej działalności. Magazyn w związku z tym musi być zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie przedsiębiorstwa, dalsza lokalizacja jest bowiem bez sensu, musielibyśmy ponosić niepotrzebne koszty związane z transportem surowców.

w magazynie

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też jeżeli chodzi o wynajem powierzchni magazynowej to jest jedna z ważniejszych kwestii. Bardzo istotnym czynnikiem, który ma wpływ na to, czy magazyn jest w dobrej lokalizacji, jest infrastruktura drogowa. Okolice węzłów autostrad lub dróg szybkiego ruchu to dobre miejsce do wynajęcia magazynu. Są one interesujące dla przedsiębiorców. Drugim istotnym parametrem jest koszt wynajmu. Nie może być ona oczywiście nazbyt wysoka, przy tym dobrze, by zapisy odnoszące się do ceny najmu były w umowie, jaka jest zawierana między wynajmującym powierzchnię magazynową a klientem – witryna www.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Umowa musi być tak stworzona, aby zabezpieczać interesy dwóch stron podpisujących kontrakt. Jak szukamy taniego magazyny pod wynajem, to powinniśmy znaleźć miejsce, gdzie istnieje wysoka podaż na tego typu powierzchnie – ciekawa strona. Przed wynajęciem magazynu koniecznie należy zobaczyć, w jaki sposób jest on zbudowany i czy na pewno jego budowa jest odpowiednio mocna.

Zobacz, czy następny link (http://www.technicast.pl/modele-styropianowe) jest tym, czego teraz szukasz. Z pewnością bardzo może pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie szykujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Możemy również zatrudnić specjalistę, który posiada uprawnienia do kontroli stanu budynków, aby sprawdził, czy magazyn na pewno jest odpowiedni do wykorzystania pod kątem specjalizacji naszej firmy.

Jeśli odpowiedź będzie przecząca, to nie można wynajmować tego typu powierzchni, gdyż można mieć przez to tylko problemy. Wyposażenie takiej powierzchni magazynowej w maszyny i urządzenia jest równie istotne, choć nieczęsto można spotkać się z połączoną opcją wynajmu powierzchni magazynowej oraz maszyn. Przy tym, zawsze trzeba pamiętać, aby wszystko dokładnie sprawdzić, również w innych sytuacjach, kiedy chcemy kupić grunty inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*