Sigma 35 f1.4 dg hsm to szerokokątny obiektyw przystosowany do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Dość istotne, iż szkło jest najwyższej jakości, a to oferuje profesjonalny obiektyw z dużym otworem względnym.

nowoczesne obiektywy Sigma

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com
Obudowa obiektywu jest bardzo nowatorska, na pewno wygląda bardziej korzystnie niż w popularnych do tej pory konstrukcjach Sigmy.

Dziewięcio listkowa, zaokrąglona przysłona pozwala osiągnąć rozmycie, lecz również pracę w ograniczonym oświetleniu. W konstrukcji optycznej obiektywu zastosowano 13 soczewek, zaś 7 z nich jest wykonanych z fachowych szkieł. Szkło niezwykle odpowiednio dopasowane jest do zdjęć krajobrazów, portretów czy fotografii ulicznej. Obiektyw jesteśmy w stanie wykorzystywać do zastosowań kreatywnych, cechuje się niezbyt dużą głębią ostrości.

Obiektyw Sigma 35 f1.4 dg hsm zrobiony jest z metalu, to sprawia, że konstrukcja jest rzeczywiście solidna i wytrzymała. Przekonaj się sam obiektywy w naszym sklepie.

Szkło jest stylowe i nowoczesne, ma bardzo interesujące wzornictwo. Jednocześnie projekt jest oszczędny oraz dosyć prosty. Przedni dekielek posiada podwójny uchwyt – na krawędzi i od wewnątrz. Jest to dosyć przydatne i funkcjonalne. Tego typu obiektyw na pewno nie należy do najmniejszych, ale z pełnoklatkową lustrzanką jest odpowiednio wyważony. Szkło posiada metalowy bagnet, jest tam czerwona kropka, jaka wskazuje punkt mocowania obiektywu. Dla wielu osób minusem z pewnością będzie brak gumowej uszczelki. Za to, pierścień określania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą.

Tego typu rowkowania się również w części bliższej korpusu. Z góry znajduje się okienko, w jakim ukryta jest odległość zdjęciowa.

Ze strony po lewej jest przełącznik określania ostrości.

Zaciekawił Cię nasz post oraz podane w nim watki? Następne informacje z serwisu (http://www.centrumwygody.pl/) są przygotowane dla pod poniższym linkiem. Zachęcamy!

To naprawdę dobry obiektyw szerokokątny, który posiada bardzo dużo zastosowań. Wspaniale się sprawdza w zakresie reportażu i portrecie. Jego siła znajduje się w maksymalnym otworze względnym, pozwala on na plastyczne nieostrości, umożliwia pracę w utrudnionych warunkach oświetleniowych. W takiej klasie trudno wyszukać bardziej profesjonalny obiektyw, więc inwestycja z pewnością będzie odpowiednia i zagwarantuje dużo zadowolenia. A przecież to jest najważniejsze w fotografii. Ważne są sprawy techniczne, ale muszą one mieć wpływ na proces wykonywania zdjęć oraz efekty, jakie jesteśmy w stanie uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*