Garaże wykonane z blachy, tzw „blaszaki” w większości przypadków kojarzą się z pomieszczeniem do parkowania samochodu – i i to jest ich główne założenie. Niemniej jednak, wielu użytkowników wykorzystuje je poza tym jako dodatkowe, osłonięte przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi pomieszczenie służące do przetrzymywania rzeczy, a nawet miejsce do relaksu.

wejście do garażu

Autor: Blake Burkhart
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częstszych zastosowań jest „blaszak” z przeznaczeniem na potrzeby pomieszczenia gospodarczego. Garaż blaszany wyposażony w otwory okienne, daje wystarczającą ilość światła dziennego wewnątrz, a przy tym ułatwia codzienne korzystanie z niego. Dopasowane wymiarami półki czy szafki pozwalają na segregację i ład gromadzonych rzeczy, gwarantując porządek i szybkie znalezienie przedmiotów. Można w nim przechowywać właściwie wszystko, również zimową porą.

Napisaliśmy wpis o pokrewnej tematyce. Umieściliśmy go na nowej stronie. Wejdź więc w podany link i dowiedz się szczegółów (http://www.elmet-produkcja.pl/ciecie-blach/) z tym powiązanych.

To doskonały pomysł na zabezpieczenie narzędzi ogrodniczych czy mniejszych maszyn rolniczych stosowanych w gospodarstwie ( kosiarek,części Case do ciągników, opon itp.). Budowa garażu nie jest skomplikowana, wymagane jest tylko dobre gięcie blach i obróbka cnc. To nowoczesna, dokładna technika obróbki metali, przy której rola operatora w procesie obrabiania metalu sprowadza się jedynie do podania materiału a następnie uruchomienia programu skrawającego. Imponujące efekty więcej usługi.

Do każdego z garażu można również zdecydować się na założenie prądu, a tym samym założyć w nim warsztat. Tanie garaże blaszane są dobrą alternatywą dla wynajmu drogich pomieszczeń. Jeżeli tylko zła pogoda uniemożliwi prace na świeżym powietrzu, „blaszak” zapewni schronienie przed deszczem i wiatrem. Stworzony według indywidualnych potrzeb zmieści wszystko, co konieczne do majsterkowania – nawet dużych rozmiarów stoły i rozbudowane maszyny. Trzeba jedynie indywidualnie opracować rozmiar garażu blaszanego, by nie być zmuszonym do rezygnacji ze swoich pasji.

Pamiętajmy jedynie, że garaż blaszany z blachy nieocynkowanej jest poddawany działaniom czynników zewnętrznych, dlatego po jego instalacji konieczne jest kupienie odpowiedniej farby, która w odpowiedni sposób ochroni blachę (jednak nie ma się czym martwić, większość dzisiejszych garaży to blachy ocynkowane).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*