Wycieraczki samochodowe można nabyć w wielu rozmaitych miejscach. Niedoświadczony kierowca może być zdziwiony faktem, w jak dużym stopniu zróżnicowane są ceny wycieraczek. Koszty zakupu wahają się bowiem w granicach od kilku zaledwie złotych nawet do stu. Od czego uzależniona jest więc cena wycieraczek? Wielkie znaczenie ma tu na przykład typ wycieraczek, obecnie do kupienia są bowiem standardowe modele i bardziej innowacyjne. Rzecz jasna te bardziej nowoczesne automatycznie mają wyższą cenę.

mechanik samochodowy

Ich rozmaite zalety w porównaniu do starszych wersji jednak są zachęcające do zostawiania trochę większej ilości pieniędzy. Ponadto cena wycieraczek samochodowych uzależniona jest też od ich jakości, co może wydawać się jasne. Niejednokrotnie zdarza się tak, że w cenie kilku złotych można dostać wyłącznie produkty dobrej jakości, który zapewne prędko ulegnie awarii i nie będzie nadawać się do użytku.

Wycieraczki standardowe

Jeszcze kilkanaście lat temu w sklepach były jedynie wycieraczki o tradycyjnej formie. Nazywane są one także wycieraczkami szkieletowymi z uwagi na metalowy stelaż, na jakim są oparte. Tradycyjne wycieraczki samochodowe 480 mm (trwałe wycieraczki samochodowe), jak również w wielu odmiennych wielkościach, można aktualnie znaleźć po bardzo atrakcyjnych cenach, które wielu kierowców zachęcają do kupna. Dobrze jest jednak pomyśleć nad tym, czy nie lepiej zainwestować w coś bardziej nowoczesnego. Jedną z wad tradycyjnych wycieraczek jest fakt, że szkielet z metalu dosyć szybko ulega korozji, co uniemożliwia z czasem poprawne funkcjonowanie urządzenia.Wycieraczki nowoczesne

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywą dla typowych wycieraczek samochodowych szkieletowych są ich bardziej współczesne odpowiedniki, które tego szkieletu nie posiadają. Z tej przyczyny nazywane są także wycieraczkami miękkimi. Są najczęściej o wiele droższe od tradycyjnych, lecz cena ta wynika ze znacznie wyższej jakości i efektywności. Wycieraczki takie dzięki swojej budowie o wiele lepiej przylegają do szyby, co czyni je o wiele skuteczniejszymi. Nierzadko również posiadają części wykonane z grafitu, co zapobiega ich zamarzaniu zimą.

Zaintrygował Cię nagłówek tego artykułu? Obowiązkowo sprawdź opracowanie (https://www.zleceniomat.pl/diagnostyka-i-przeglad-samochodu), tam są jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę dobrze je poznać.

Z takich można znaleźć wycieraczki samochodowe 500 mm oraz w wielu innych wielkościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*