Samochód już wiele lat temu przestał być synonimem prestiżu, a jest narzędziem pracy i koniecznym do efektywnego poruszania się urządzeniem. Zwłaszcza, że ceny używanych aut w ostatnich latach bardzo się obniżyły, i za parę tysięcy złotych kupić można auto, które jeszcze kilka lat dobrze posłuży. O ile rzecz jasna się takie znajdzie, bo z tym mogą być czasami duże problemy. W naszym kraju chcąc kupić samochód większość osób staje przed wyborem, czy udać się do salonu i kupić auto nowe, z kilkuletnią gwarancją, czy też zacząć szukać czegoś na rynku używanym.

samochody na parkingu

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety są takie możliwości, a przede wszystkim dochody, że w zasadzie kupno nowych samochodów napędzają firmy, bo im się to najzwyczajniej opłaca, a mały procent samochodów kupowany jest przez prywatne osoby. Zupełnie inaczej jest w krajach zachodnich, gdzie motoryzacja jest na zupełnie innym poziomie, zresztą widać to dobrze sprawdzając statystyki wwożonych do Polski używanych pojazdów.

Każdy nabytek samochodu wiąże się z podjęciem decyzji, czy auto kupi się używane, czy też nowe.

Doskonałe okazje, najlepsze stawki! To naprawdę jest tutaj, chodź, spójrz na stronę, a bez wątpliwości się nie zawiedziesz!

Każdy z tych wyborów ma jakieś plusy i minusy, i tak naprawdę każdy musi sam zdecydować, co zrobić. Bez wątpienia ogromnym plusem samochodu nowego będzie paroletnia gwarancja, w czasie jakiej wszystkie pojawiające się usterki zostaną naprawione bezpłatnie. Oprócz tego nabywając pojazd w salonie da się dostosować go do swych potrzeb, określić kolor karoserii albo dodatkowe wyposażenie (na przykład: lusterka zewnętrzne). Lecz za wszystko to trzeba odpowiednią kwotę zapłacić.

Po pierwsze przy samym zakupie samochodu, a po drugie w systematycznych przeglądach, jakie są konieczne, aby zachować gwarancję. Z kolei samochody używane można kupić dużo taniej niż salonowe, a jeżeli ma się ograniczone środki, to na przykład nabyć auto starsze, ale lepiej wyposażone. Odpowiednie wyposażenie na spokojnie można dokupić w takim źródle jak to – pozostałe części blacharskie do samochodów. Jednak samo wyszukanie samochodu, jakiego ogólny stan nie wzbudzi zastrzeżeń jest trudne. Poza tym należy mieć na uwadze, że każdą ewentualną usterkę naprawić trzeba będzie z własnej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*