Na rozpoczęcie wpisu trzeba od razu napisać, czym są produkty typu Fast Moving Consumer Goods. Są to produkty, które najczęściej prędko się sprzedają i nie są drogie. Najlepszym przykładem są wszelkiego rodzaju produkty jedzeniowe. Można zaobserwować, że takie samochody nie są towarem koniecznym, kupowanym niezależnie od kondycji finansowej. A towary żywnościowe zawsze będą miały chętnych – człowiek musi spożywać pokarmy, by utrzymać się przy życiu.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Produkty rodzaju FCMG zwykle wyróżniają się również tym, że szybko się degradują. Dotyczy to zwłaszcza wypieków, które po ok. dwóch dobach od produkcji nie są jadalne – chyba, że ktoś ma stalowe zęby. Dlatego kluczowym aspektem w sprzedaży FCMG jest sprawna spedycja. Wszystkie tego gatunku dobra powinny być transportowane bez opóźnień i w dobrych warunkach.

Wybierz markowe naczepy: .

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej wrażliwą odmianą spedycji FCMG są usługi transportowe z zastosowaniem chłodziarek.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź przykłady (www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-monachium) opublikowane tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Artykuły żywnościowe, takie jak na przykład mięso, muszą bezwzględnie dotrzeć do sklepów w świeżym stanie. Zjedzenie starego kotleta może bardzo niekorzystnie odbić się na organizmie spożywającego i z tej przyczyny społeczeństwa w rozwiniętych krajach są chronione przez ciężkie normy, które muszą być respektowane przez chłodnicze usługi transportowe: koniec teksty mała ciekawostka. Bez wątpienia każdy z was kiedyś rozmyślał nad tym, czemu dwie wielkie religie monoteistyczne mają tak stanowcze zakazy spożywania mięsa świń. Otóż te wyznania narodziły się w takich rejonie naszego świata, gdzie dominuje klimat pustynny. Kiedy słońce praży, mięso wyjątkowo szybko gnije. A wcinanie nieświeżej wieprzowiny jest wyjątkowo katastrofalne dla zdrowia jedzącego. Brak takich restrykcji w chrześcijaństwie jest rezultatem tego, że religia ta rozwijała się głównie na obszarze kontynentu europejskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*