Nie potrafimy już żyć bez samochodu. Tak naprawdę spędzamy w nim bardzo dużo naszego czasu. Zawoziły pociechy do szkoły albo na warsztaty pozalekcyjne, jeździmy do pracy, a w weekendy wyjeżdżamy z całą rodziną na wycieczkę za miasto.

wygłuszanie samochodu

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na panujące na naszych ulicach korki, w naszym pojeździe poprawiamy ekspresowy makijaż, przeglądamy codzienne gazety, słuchamy lekcji angielskiego na mp3 albo ukochanej audycji radiowej. Często również załatwiamy interesy oraz prowadzimy ważne rozmowy telefoniczne, wykorzystując zestaw głośnomówiący. Niekiedy pragniemy się w czasie kierowania po prostu odprężyć. Ale piski, dobiegające z hałaśliwej jezdni, czy też trzaski obluzowanej tapicerki wyjątkowo nam to utrudniają. Na szczęście, jest wyjście, aby zwiększyć wygodę jazdy naszym autem. Świetnym i co raz bardziej popularnym wśród zmotoryzowanych rozwiązaniem jest www.ciche-auto.pl/2.html.

Podstawowym przeznaczeniem folii fabrycznej na drzwiczkach, rozdzielającej ich wnętrze od boczka tapicerskiego, nie jest wygłuszanie auta. Ale jej brak, po tym jak wymienialiśmy szybę lub naprawialiśmy zamek centralny, powoduje, że wszystkie szumy dokuczają nam jeszcze mocniej. Dlatego możemy zastąpić ją specjalistyczną matą bitumiczną, która ma świetne cechy izolacyjne.

Żeby zrobić samodzielnie izolację nie potrzebne nam są żadne skomplikowane narzędzia. Oczywiście, dużo kłopotu może przysporzyć nam ściąganie boczka, czy klamek, ale jeżeli dołożymy wszelkich starań, to rezultaty będą niebywałe. Należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach. Po pierwsze, blachy, które chcemy okleić muszą być wysuszone i odtłuszczone. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, matę bitumiczną wolno naklejać tylko na ciepło. Pamiętajmy, aby wszystkie czynności robić bardzo starannie. Powinniśmy także mieć pod ręką książkę naprawczą naszego modelu samochodu.

Jeśli jednakże nie chcemy samemu brać się za wyciszanie pojazdu, możemy skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Oddając to zadanie doświadczonym specjalistom, będziemy mieć gwarancję, że wszystko pójdzie tak jak powinno.

Więcej: http://audio-upgrade.pl.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*