Magazynowanie ziarna nie jest prostą sprawą. Najpierw trzeba je dobrze oczyścić, a potem ulokować w miejscu, gdzie będzie bezpieczne oraz nie narażone na kaprysy pogody. Na szczęście farmerzy mają do dyspozycji innowacyjne urządzenia.

Jeżeli chcemy, by ziarno, które posiadamy zostało wstępnie oczyszczone, to najlepszym rozwiązaniem może być tak zwana czyszczalnia do ziarna. Jest to urządzenie, powodujące, że wszystkie nasiona zbóż, kukurydzy i innych roślin zostaną oczyszczone z rozmaitych zanieczyszczeń cięższych i lżejszych. Solidna czyszczalnia do ziarna sprawi, że usuniemy na ten przykład: piasek, słomę czy kamyki. Takie rozwiązanie jest idealne dla małych gospodarstw rolnych oraz dla dużych zakładów lub stacji hodowli roślin – czytaj więcej.
konsument

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Później trzeba znaleźć miejsce, by takie ziarna przechowywać.

Taka ta treść z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest w niej opisane bez wątpienia sporo podobnych informacji na ten w tym miejscu temat.

W tym przypadku idealnym wyjściem będą silosy płaskodenne. Ich zadaniem jest przetrzymywanie ziaren zbóż i roślin strączkowych. Na ogół zrobione są ze stali falistej, co sprawia, iż są wytrzymałe oraz doskonale spełniają swoją rolę. W sieci działa wiele przedsiębiorstw, które mają w ofercie silosy płaskodenne. Starczy uruchomić wyszukiwarkę oraz wstukać właściwie słowo kluczowe, żeby uzyskać mnóstwo użytecznych wyników. Warto porównać ceny, aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie – rzetelnie omówione.

Trzeba mieć w pamięci, iż każdy silos może mieć specjalne wyposażenie – może to być na ten przykład drabina dachowa lub turbowentylator dachowy styropian spadkowy oraz czujnik poziomu zasypu silosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*