Samochód nie służy jedynie do jeżdżenia – trzeba też dbać o niego. Jednym z potrzebnych elementów wyposażenia jest dywanik, który pozwala zachować porządek w aucie. Jakie są typy charakteryzowanych dywaników?

Pierwszym wariantem są dywaniki welurowe, które docenia sporo kierowców. Przede wszystkim z tej przyczyny, iż doskonale prezentują się w aucie i można je bez problemu dostosować do tapicerki. Można dostać wiele kolorów, z których każdy niewątpliwie wybierze coś stosownego dla siebie.

Autor: Ośrodka Doskonalenia Techniki Ja

Dywaniki z weluru charakteryzują się wyjątkową trwałością, a co więcej kolory nie spierają się. Znakomicie sprawdzają się przez większą część roku, kiedy nie ma dużych opadów deszczu czy śniegu, gdyż błoto ciężej jest odczyścić aniżeli np. sam kurz bądź piach z buty. Na poważniejsze zabrudzenia lepiej sprawdzają się dywaniki z gumy, bowiem w łatwy sposób można utrzymać je w czystości. Są niesłychanie praktyczne – wystarczy opłukać je wodą i znowu wyglądają jak nowe. Do tego guma jest wodoszczelna, więc nic nie przesiąknie, nawet, jeśli roztapia się na nią śnieg z butów. Dywaniki te, podobnie jak dywaniki welurowe, są mocne, chociaż nie tak jak welur, ale będą udanie służyć nam przez kilka sezonów. Wiele osób wybiera dywaniki gumowo-welurowe, które łączą walory obydwu z nich, a dokładniej poza świetnym wyglądem są także bardzo funkcjonalne, gdyż doskonale chronią podłogę w samochodzie.

Wodoodporna guma zapobiega przedostawaniu się wody, zaś welur gwarantuje idealną prezencję. Co wobec tego powinniśmy wybrać? Decyzja należy do konkretnego kierowcy, który wie, jaki dywanik pełni najlepiej jego wymagania. Można też zamówić dwa warianty dywaników i zamieniać je zależnie od pory roku i panującej na zewnątrz aury. Nie zapomnijmy, że potrzebny jest też dywanik do bagażnika.
Poza dywanikami należy również sprawdzić pozostałe akcesoria, m.in. pokrowce na siedzenia, dzięki którym fotele nieprzerwanie będą wyglądać jak nowe.

Skoro masz ochotę jeszcze bardziej przestudiować omawiany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obaw, to wiarygodny link – są tam zajmujące publikacje.

Do tego można je bez trudności zdjąć i uprać w razie, gdy się pobrudzą – tak, by ponownie były świeże. Warto jest dbać o stan swojego auta, bowiem dzięki temu jazda w nim jest o wiele przyjemniejsza i nawet długie podróże nie wprawiają nas w zły nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*