Współczesny człowiek zazwyczaj nie nie potrafi wyobrazić już sobie życia bez elektroniki. Rozmaite sprzęty otaczają człowieka z każdej strony, zarazem ułatwiając życie i czyniąc je bardziej skomplikowanym. W dziejach rozwoju technologii elektronicznej wyróżnia się parę ważnych punktów. Było to między innymi pojawienie się radia, telewizora i komputera.

Graph and laptop

Autor: Nic McPhee
Źródło: http://www.flickr.com
Ten ostatni przełom zalicza się chyba do najważniejszych, jeśli wziąć pod uwagę również stworzenie i rozpowszechnienie sieci WWW. Komputery na dzień dzisiejszy można spotkać bowiem praktycznie w każdym miejscu, a używane są do różnorodnych celów, wiążących się zarówno z obowiązkami zawodowymi, jak i rozrywką. Komputery, tak samo jak pozostałe urządzenia elektroniczne, od swojego wynalezienia do czasów obecnych rozwinęły się w dużym stopniu. Zmiany w kształcie oraz działaniu przyrządów pojawiają się właściwie co chwilę. Wymyślane są także nowe urządzenia i dodatki do urządzeń istniejących.

Telewizory i sprzęt komputerowy

Wspomniany już rozwój sprzętu komputerowego odbywa się przez cały czas. Na początku po pojawieniu się komputerów kładziono nacisk w pierwszej kolejności na zmniejszenie ich, pierwszy wynaleziony komputer zajmował bowiem całe pomieszczenie. Aktualnie natomiast nacisk kładziony jest na większą ilość pamięci i ogólnie ulepszanie rozmaitych cech komputerów. Przede wszystkim dąży się do używania tylko urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Z tego powodu z wolna komputery wypierane są przez przyrządy mobilne takie jak popularne smartfony. Jeżeli zaś chodzi o telewizory, to aktualnie mają one bardzo innowacyjne, płaskie kształty, bywają również bardzo duże. Z poziomu telewizora obecnie także można połączyć się z siecią.

Kliknij śmiało ten link i użyj strony (http://www.north.pl/karta/0iprpgn015c-uklad-scalony-,736-TW-0329.html), aby przeczytać więcej danych na omawiany tu temat – one także Cię zaciekawią!

Zobacz tu: .

Gadżety elektroniczne

Telewizory Philipis

Autor: Philipis
Źródło: Philipis

Cały czas tworzone są różnorodne gadżety dla osób, które się takimi nowinkami interesują. Niektóre z nich są ogromnie praktyczne, pozostałe mniej. Zdarzają się także wynalazki całkiem niepraktyczne. Kilka lat temu wynaleziono na przykład specjalne okulary, z wykorzystaniem których można łączyć się z siecią i oglądać witryny WWW. Jeżeli zaś chodzi o gadżetowe pomyłki, na przestrzeni lat ukazało się bardzo wiele urządzeń, które powielały cechy innych, przez co były całkowicie niepotrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*