Ryczący silnik, kłęby spalin i pisk palonych opon – to marzenie wielu małych i dużych chłopców. Mali realizują swoje pragnienia przy pomocy samochodzików, resorówek i w końcu sterowanych radiem modeli. Duzi mogą usiąść za kierownicą swojego samochodu i wyruszyć w trasę, lecz przeważnie kończy się to w miejscu pracy, szkole czy markecie, i okazyjnie na rodzinnych wyjazdach.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i sam samochód również jakiś inny, w miejsce sportowej maszyny wygodny i praktyczny samochód rodzinny. Nowe auta mają wprawdzie dość dobre parametry, lecz pomimo tego jest im daleko do rasowego sportowego auta. W dużej części przypadków samochód będzie jakimś kompromisem między codziennym życiem, czyli rodziną i pracą, a marzeniami. Jeśli w rodzinie będzie tylko jedno auto, to najczęściej jest to funkcjonalne, praktyczne kombi, gdyż do sportowej maszyny ciężko się będzie zapakować na wakacje z całą rodziną.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się jednak okazuje, przy niewielkim nakładzie finansowym choć trochę można spełnić swoje marzenia. W większości silników, w które wyposażono poruszające się po ulicach naszych miast auta, jest sporo zapasu mocy. Dzięki odpowiednim przeróbkom bez problemów można zwiększyć moc silnika o kilkanaście nawet procent, dzięki czemu samochód stanie się znacznie żwawszy, przy zachowaniu swojej praktyczności.

Najpopularniejszy pośród amatorów przeróbek jest chiptuning ,www.s-performance.pl/oferta/tuning/ka mająca sterować silnikiem zamieniana jest za pomocą specjalnego układu. Już samo włożenie takiego chipa może dać w doświadczonych rękach spory przyrost osiągów, jednak tuning aut we Wrocławiu (tuning samochodowy we Wrocławiu) zaproponować może coś więcej. Jeśli kierowca będzie chciał, to może pójść krok dalej, i oprócz zmiany sterowania silnikiem wymienić niektóre podzespoły. Lepszy osprzęt, powiększone cylindry czy sprzęgło o sportowej charakterystyce na pewno mogą dodać sporo mocy do każdego silnika.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*