Różnice w sposobach gazowania ziaren powiązane są ze swoistością pomieszczenia w jakim ma być prowadzona dezynsekcja. Bazą skutecznego zabiegu fumigacji będzie hermetyczna budowla, jaka zagwarantuje utrzymanie rekomendowanego stężenia gazu przez należycie długi czas.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dla fosforowodoru szczelność budynku jest szczególnie istotna, albowiem gaz ten ulatnia się swobodniej oraz prędzej aniżeli pozostałe fumiganty. Standardową szczelność, w trakcie zabiegu gazowanie zboża tymże środkiem, zapewniają budynki które po uszczelnieniu wytrzymują nadwyżkę naporu wewnętrznego od 500 Pa do 250 Pa przez minimum pięć minut po wypełnieniu ich ziarnem. W wypadku fosforowodoru ważne jest utrzymanie jednolITego stężenia przez wystarczająco długi okres dla wykluczenia wszystkich insektów. W celu fumigacji musi być zupełne zwalczenie wszystkich stadiów szkodników magazynowych wszelkiego owada w taki sposób aby nie mogła powstać u nich wytrzymałość na fumiganty.
Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Fumigacja zboża w elewatorach. W metodzie tej środek do gazowania zboża wykorzystywany jest na ziarno, a zatem musi być równomiernie mieszany. Ten sposób zwalczania jest często stosowany w wypadku, kiedy porażenie insektami obejmuje całą objętość ziaren, albo jeśli jest dojście do strumienia ziarna w czasie zapełniania elewatora albo przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.

Jeżeli zboże jest gazowane w niewielkiej, ograniczonej powierzchni albo w cieniutkiej warstewce na powierzchni, kondensacja fosforowodoru może przewyższać 2% .

Spodobał Cię tego typu tekst? Zatem sprawdź ponadto to, tutaj także zamieszczono tylko świetne informacje (http://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze-online/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Osoba udająca się do pomieszczenia musi być wyekwipowana w aparat tlenowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*