Na nieefektywnie działającym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sprawy nie załatwi także sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w aucie. Tylko właściciel troszczący się regularnie o auto i który będzie chciał maksymalnie efektywnie wykorzystać swój akumulator zadba też o stan techniczny przez cały okres jego użytkowania.

O ile zwykliśmy kojarzyć serce samochodu z silnikami, niebagatelną rolę w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

efektywnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (akumulator samochodowy). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i gromadzą ją, ale pod postacią chemiczną. W klasycznych pojazdach stosuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Ciężki metal występuje w akumulatorach (wymienisz na tej stronie Warszawa sklep z akumulatorami) pojazdów w różnych konfiguracjach: m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości

Sportowe auta

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com

odmian niezbędne jest użycie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatorów wyprodukowanych z wapnia i srebra.

W standardowych wersjach aut akumulator (www.akumulator24.com.pl/akumulatory-varta.html) jest połączeniem szeregowym sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Cały układ jest starannie odizolowany w zamkniętych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Łącznie ogniwa dają moc około 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów – np. ciężarowych – łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry techniczne akumulatorów samochodowych skupiają się na dwóch zadaniach. Pierwszym walorem użytkowym jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków jej poboru. Ten wskaźnik liczymy w amperogodzinach. Kolejną wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, nazywany także prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym wskaźniku rozruchu, w przeciwieństwie do odpalania iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach właściwy dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów mamy wybór: baterie zwykłe czy do ładowania, tak w przypadku samochodów warto także sięgnąć po uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z marką idą oczywiście ceny, stąd też co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odszukasz tutaj: bateria samochodowa.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*