Transport to jedna z najdynamiczniej rozwijających się współcześnie sfer gospodarki. Z chwilą dołączenia Polski do Wspólnoty Europejskiej branża transportowa zyskała wiele na znaczeniu, zwłaszcza że Kraj nad Wisłą znajduje się w samym środku szlaków handlowych.

Początkujący biznesmen stoi niejednokrotnie przed dylematem, czy dobrze jest bazować jedynie na własnej flocie, czy lepiej (na starcie) wykorzystywać inne postacie wsparcia przedsięwzięcia? Opcji jest wiele; począwszy od wejścia z drugim przedsiębiorcą w układ, poprzez leasing.

Jeszcze inną opcją może być dzierżawa naczep ciężarowych i innych koniecznych pojazdów. To rozwiązanie może być dobrym rozwiązaniem dla firm transportowych w na początkowym etapie rozwoju, jeśli firma nie posiada jeszcze tak mocnej pozycji aby powiększać swój stan majątku. W takich sytuacjach wynajmem ciężarówek będzie znakomitym podejściem.

Dodatkowym pozytywem takowej decyzji jest fakt, że kwestie związane z ubezpieczeniem pojazdów załatwiane są przez jednostkę wynajmującą, najmujący nie poniesie ponadplanowych wydatków i nie marnuje cennego czasu na szukanie ubezpieczyciela. Często takie firmy mogą wynegocjować bardzo korzystne warunki u ubezpieczyciela, co jest także istotne dla firmy zainteresowanej wynajmem, ubezpieczenie jest konieczne a każdy chciałby płacić mniej.

Jednak nie wyłącznie dla nowo powstałych firm proponujących usługi transportowe (czytaj tutaj więcej) korzystne będą takie rozwiązania. Wskutek dużej elastyczności takie wyjście sprawdzi się także wówczas, kiedy mamy do wykonania nietypowe, natomiast pojedyncze zlecenie, do zrealizowania którego nieopłacalne byłoby inwestowanie w kosztowny ekwipunek jaki używany byłby tylko okazjonalnie.

Zobacz, co ma praktyczna propozycja (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-belgii), którą zauważyłeś. Dane, które są tam umieszczone, będą niezaprzeczalnie ważne – kliknij więc tu!

Przeczytaj więcej – itd kontrola w firmie

Samochód dostawczy, transport

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Takim podejściem zwiększamy swoją elastyczność, nie narażając przez to przedsiębiorstwa na utratę płynności finansowej. Mało tego, wyrobimy sobie opinię firmy która sprosta nawet bardzo trudnym wyzwaniom. Przysporzyć nam to może nowych partnerów, a równocześnie nie obciąży zbytnio finansów firmy. Prócz tego zdarza się, że przedsiębiorstwo wynajmujące pojazdy przy dłuższym czasie współpracy zapewni nam – dla przykładu co 3 lata – zamianę pojazdu na nowy model, co w określonych sytuacjach może być niezwykle interesujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*