Drogi pełne są podobnych do siebie wozów, które nie zwracają na siebie żadnej uwagi. Nic więc dziwnego w tym, iż nie brak takich zmotoryzowanych, którzy chcą wyróżnić się w drogowym potoku powszedniości. Jednym ze sposobów na taki rezultat jest tuning, to znaczy wyposażenie wozu w nieprzewidziane przez fabrykanta akcesoria oraz dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i własności jezdnych auta albo jego wyglądu. Tenże drugi, mniej kosztowny i w wyższym stopniu efektowny, może jednakże zostać zakwestionowany przez najbliższy napotkany patrol policji.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Czego przeto amantom tuningu czynić nie wolno? Niektórzy zmotoryzowani tuningowanie aut odbierają jako objaw własnego stylu, krzyk mody, określenie swojej osobowości oraz niezależności. Dla nich ta zabawa ma głównie wymiar estetyczny. Pragną oni w taki sposób stworzyć jeden, unikalny egzemplarz konkretnego modelu. Tuning wizualny ma na celu przemianę wyglądu pojazdu z zewnątrz i we wnętrzu.dalej busy do niemiec jelenia góra busy do niemiec jelenia góraW środku wozów można przekształcić prawie wszystko, zacząwszy od foteli, tapicerki, wymiany zegarów, montażu dodatkowego oświetlenia jak również montażu ekranów LCD, montażu oprzyrządowania audio, itd.

Przy przemianach zewnętrznych pojazdu częstokroć spotykamy się z użyciem efektownych obręczy aluminiowych, zamontowaniem sportowych tłumików, stosowaniem różnych dekoracji, progów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia modyfikacji jest naprawdę bez liku, a wszystko zależy od zasobów finansowych a także fantazji klienta. No, prawie wszystko.

Prawo polskie nie zabrania realizowania tuningu aut. Tuning aut (zobacz ten sklep dla tunerów OEM+) jest akceptowalny pod warunkiem jednak, że tuningowane fragmenty oprzyrządowania nie grożą bezpieczeństwu zarówno osób nim podróżujących, jak też pozostałych uczestników ruchu.

Kliknij ten link, żeby sprawdzić, co podobny serwis udostępnił na taki wątek. To z pewnością również Cię zainteresuje.

Nim rozpoczniemy realizowanie przeróbek w naszym aucie warto zaznajomić się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w materii warunków technicznych samochodów oraz obszaru ich niezbędnego wyposażenia, a także z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa oraz Gospodarki Morskiej w kwestii obszaru oraz sposobu przeprowadzania badań technicznych aut i wzorów dokumentów wykorzystywanych przy tych badaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*