W jaki sposób musi być oznaczona etykieta produktów ekologicznych?

Obecnie duża część ludności chce troszczyć się o zachowanie jak najzdrowszego trybu życia. Objawia się to w różny sposób a jednym z nich jest spożywanie zdrowego żywienia.

Idąc tym tokiem rozumowania, jeszcze większa liczba ludzi zaczyna się interesować żywnością ekologiczną.
Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
szybkozłączka

Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com
kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Popyt z kolei powoduje zwiększającą się podaż na takiego typu towary. Czasami jest ich tak wiele, że ich ilość może wprawić klientów w pewne zażenowanie. Jest to także tym bardziej prawdopodobne, że wśród produktów faktycznie ekologicznych są także tego typu, które z ekologią naprawdę mało mają wspólnego. Wśród niezwykle szerokiej propozycji rynkowej należy ich poszukiwać na podobnej zasadzie jak odmienne towary: starannie czytając opisy. Konsumenci powinni więc wykazać się znaczną dawką pragmatyzmu i także podejrzliwości. W praktyce prawidłowa etykieta produktu ekologicznego powinna mieć unijne logo takiej produkcji, numer identyfikacyjny jednostki certyfikacyjnej, oznakowanie miejsca, gdzie wyprodukowano nieprzetworzony produkt rolniczy, a z którego zrobiono towar finalny.
Tego typu oznakowanie jest zamieszczane nieco pod wymienionym numerem jednostki certyfikacyjnej. Może zostać wyrażone w formie rolnictwo UE, spoza UE albo rolnictwo UE/spoza UE. Dozwolone jest zastąpienie określenia UE nazwą danego kraju, np.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej fotograf architektury na ten wątek – informacje będą zapewne niezwykle interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

rolnictwo Polska. Naturalnie jedynie wtedy, gdy wszystkie składniki wyprodukowano w danym państwie.

Należy pamiętać, że często spotykane nazwy typu „z czystych rejonów” wcale nie gwarantują, że taki towar jest faktycznie ekologiczny. Gwarancją jest wyłącznie wspomniane wcześniej oznakowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*