Bywają takie okoliczności w życiu, kiedy samochód potrzebny jest z chwili na chwilę. Może to być nagłe zajście, niespodziewany wyjazd w gardłowej sprawie, czy też konieczność odwiedzenia kilku lokalizacji w krótkim czasie. Także wtedy, gdy pojazd zostanie uszkodzony a powodu kraksy drogowej. Co wtedy? Jakie wymogi muszą zostać spełnione, by otrzymać zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego?

sprawdź!

Rozporządzenia, które systematyzują odpowiedzialność zakładów ubezpieczeniowych w ramach umów OC dla właścicieli pojazdów mechanicznych, to art. 822 par. 1 k.c. (w zw. z art. 361 k.c.). Zgodnie z artykułem 361 par. 1 k.c., osoba zobligowana do naprawy szkody pokrywa opłaty za rezultaty lub zaniechania z których wynikła szkoda. Także straty osoby poszkodowanej. Od 1999 roku jednak padło wiele wyroków orzekło obowiązek zwrotu kosztów wynajęcia auta zastępczego przez zakład ubezpieczeń poszkodowanemu. Zgodnie z art. 361 par.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie ciekawy oraz masz chęć poznać więcej danych na omawiany temat, to pojawiła się polecana strona www (https://www.detailing-centrum.pl/product/Menzerna-Heavy-Cut-Compound-1000-1L-s118791?), którą dobrze jest zobaczyć.

1 k.c. zniszczenie rzeczy wskutek incydentu drogowego skutkuje utratą sposobności korzystania z niej. Dlatego też osoba poszkodowana musiał ponieść koszty najmu auta, co jest jednym ze skutków poniesionej szkody.Ponadto, trzeba wiedzieć, że zgodnie z postanowieniem SN z dnia 17 listopada 2011 r. (sygn. akt III CZP 05/11), uprawnienie do wynajmu samochodu zastępczego jak również do refundacji kosztów za to nie zależy od alternatywy korzystania z transportu miejskiego. Odstępstwo może wystąpić, kiedy osoba poszkodowana dysponuje innym pojazdem którym może jeździć, bądź gdy właściciel korzysta ze swojego pojazdu na co dzień.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Wypożyczalnia aut warszawa. To nieskomplikowane. Oto kilka prostych wskazówek. W pierwszej kolejności porównaj oferty miejscowych wypożyczalni, wiek dostępnych pojazdów, cennik wynajmu (wypożyczalnia aut w warszawie), rodzaj ubezpieczenia – być może Twoja polisa obejmuje także pożyczone samochody – nie daj się naciągnąć.
Sprawdź opłaty dodatkowe, oraz coraz popularniejszą możliwość odbioru i zwrotu auta w wygodnym dla Ciebie miejscu.
Żeby podpisać umowę najmu konieczne będą dokumenty, takie jak: prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. Niektóre wypożyczalnie wymagają dokonania rezerwacji. Można to zrobić przez stronę internetową wypełniając odpowiedni kwestionariusz.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*