Hardox jest światowym punktem odniesienia w zakresie blach trudnościeralnych. Materiały Hardox są przystosowane do wykorzystania w ciężkich warunkach. Piasek, węgiel, złom i inne podobne materiały nie są w stanie wyrządzić trwałej szkody trudnościeralnym blachom Hardox. Blachy Hardox wytwarzane są w kilku: gatunkach; wymiarach jak i twardościach.

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne uwięzione są w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z typowych rodzajów ścierania. Każdy produkt jest specyficzny i w różnym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń zw. z określonym typem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w czasie okresu eksploatacji blach Hardox.Twardość zmniejsza zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię. Twardość nie jest tylko powierzchniowa, lecz cechuje całą gamę produktów Hardox. Recycling, w tym fragmentacja odpadów, stawia duże wymagania przed sprzętem –

Blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli stosowane tworzywa zużywają się za szybko, oznacza to również wysokie koszty. By utrzymać produktywność i konkurencyjność, podstawowym jest użycie wytrzymałych materiałów. Rozwiązaniem w tym wypadku mogą być blachy Hardox. Hardox znakomicie sprawdzają się podczas drogowych prac budowlanych. Wykonywanie wykopów jak i transport materiału to codzienne czynności prowadzące do zużycia sprzętu. Poprzez zastosowanie stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można znacznie zaoszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolei przyśpiesza oddanie drogi do użytkowania. Prace prowadzone w kopalniach odkrywkowych oraz kamieniołomach stawiają wysokie wymagania przed sprzętem. Pójście na kompromis w zakresie ochrony przed ścieraniem może okazać się kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla branży górniczej i wydobywczej na każdym etapie produkcji.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to znana i ceniona stal na świecie. Wyjątkowe właściwości tych blach polegają na:niesamowitych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wytworzenia mimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można ciąć, używając techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Sposób cięcia na zimno, obejmuje cięcie strumieniem wodnym, przycinanie, piłowanie. Zobacz szczegóły: .
Sposób na gorąco to cięcie (więcej informacji) tlenem, plazmowe cięcie blach oraz przycinanie laserowe.
Docięte blachy można wiercić, gwintować, frezować, ale i zwijać do różnych kształtów np. kręgów, rur albo lejów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*