Twój samochód jest w nie najlepszym stanie? Uwierz, nie opłaca się wkładać w niego kolejnych funduszy. Ani się nie nacieszysz własnym pojazdem, ani nie pojedziesz za daleko. Dłuższa podróż może okazać się niebezpieczna nie tylko dla ciebie, ale także dla jadących z tobą współpasażerów.

Powinniśmy zadbać o wspólne bezpieczeństwo, a więc nie wsiadać do niesprawnego auta. Samochód (nasz odsyłacz), który odmawia posłuszeństwa i ma już swoje lata, trzeba oddać do stacji, jakiej domeną jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedynie jedno z wielu miast, w jakim można dokonać tego w sposób fachowy. O czym należy wtedy pamiętać oraz jakie są reguły złomowania?Pierwsza z nich to wyszukanie stosownej Stacji Demontażu Pojazdów. Najlepiej szukać jej w spisie prowadzonym przez Urząd Marszałkowski. Bardzo często zamieszczana jest na serwisie internetowym urzędu, więc nie będziemy mieć kłopotu, aby ją dostać. Po wybraniu stacji powinniśmy przygotować wszelkie wymagane dokumenty, czyli dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza artykuł Po drugie, samochód powinien być kompletny. Waga pojazdu skierowanego do złomowania nie może być mniejsza niż 90 procent wartości wagi, która jest zanotowana w dowodzie rejestracyjnym. Za brakujące kg klient będzie zmuszony dopłacić właściwą kwotę, zależną od danego zakładu. Ale to nadal nie wszystko. Na złomowaniu auta da się zarobić. Stacja Demontażu Pojazdów wypłaca każdemu właścicielowi pojazdu stosowną sumę. Choć nie są to duże pieniądze, zawsze można je dołożyć do raty na kolejny samochód albo przeznaczyć na trochę przyjemności.

Czytaj także

Oprócz tego wiele stacji proponuje darmowe przetransportowanie pojazdu z domu właściciela, zaś po dokonaniu niezbędnych czynności dostarcza przygotowane zaświadczenie mówiące, iż zrealizowane zostało złomowanie pojazdów. Łódź, jak każde miasto w Polsce, jest odpowiednim miejscem do znalezienia tego typu stacji.

Na prezentowanej stronie znajdują się atrakcyjne informacje, ale zobacz także inne tematyczne wątki (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-yuasa.html), ponieważ one również na pewno Cię zaintrygują.

Dlatego wyszukajmy ją jak najszybciej, a wszystko pójdzie błyskawicznie.
Teraz już orientujesz się, co trzeba zrobić, jeśli niezbędne ci złomowanie pojazdów. Nowy Sącz lub Lublin – bez różnicy, w jakim miejscu chcesz pozbyć się auta. Najważniejsze to zrobić to legalnie, by nie narazić się na kary finansowe, jakie niewątpliwie by nas spotkały, jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na inną drogę usunięcia samochodu.

Napisał

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*