Jeszcze do niedawna, osoby kolekcjonujące samochody zabytkowe, stanowili zamkniętą grupę pasjonatów.
W chwili obecnej ta sytuacja się zmienia, a polscy pasjonaci motoryzacji coraz częściej zakładają prywatne muzea. Choć samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest ryzykowne, to jednak nie o pieniądze tutaj chodzi. Budowanie kolekcji jest pochodną pasji, a pieniądze w tym wypadku są tylko dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są także zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na dobre wpisał się w w kalendarz corocznych wydarzeń.Samochody zabytkowe nadają niepowtarzalny klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi. Już kilka dobrych godziny przed oficjalnym otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe auta ze wszystkich stron Polski oraz zagranicy. Przed południem samochody zabytkowe wyruszają w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Tam – na scenie konferansjer prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli samochodów, od których dowiaduje się o historii i o mechanice danego auta .Od popołudnia do zmierzchu trwa wielka feta. Organizatorzy Zlotu Pojazdów Zabytkowych co roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają również pojazdy wyprodukowane w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na długi czas – pojazdy z czasów PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów zabytkowych przybywają pasjonaci z Polski i z zagranicy – nawet z USA! Atmosferę każdego Zlotu pojazdów zabytkowych budują także właściciele pojazdów, którzy zjeżdżają przebrani w rozmaite stroje, aby oddać atmosferę poprzednich lat. Dla widzów organizowane są rozmaite konkursy, np. w siłowaniu. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu materiał, sprawdź koniecznie ten świeży tekst (https://s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/) – on także jest godny uwagi, zatem na pewno się nie rozczarujesz!

W tej konkurencji nie ma wygranych czy przegranych, każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy upominek. Imprezę z reguły kończy Wspólny klakson dla miasta Oławy, w którym uczestniczą pojazdy obecne na Zlocie. Przydatne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – wynoszące 30 zł za jeden dzień dla kierowcy, a każda kolejna osoba płaci 25 zł. Organizatorzy gwarantują poczęstunek, pamiątkowe prezenciki jak i puchary. Organizatorzy pomagają też w rezerwacji noclegów.
Zlot Zabytkowych Aut to impreza, której nie może przegapić żaden miłośnik zabytkowej motoryzacji. Prócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć także można cenne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*